Chcę Was powitać, w nowej serii na moim blogu, gdzie będę publikować  artykuły, o znanych osobach, godnych naśladowania. Bo przecież najlepiej się uczyć od innych, patrząc na ich osiągnięcia. Nie chodzi tu o kopiowanie kogoś, o nie, nie! Ale zawsze można u kogoś podpatrzyć jakąś cechę charakteru, której nam brakuje, a bardzo pomogłaby ona nam w życiu.

Dziś na przykładzie Doroty, chciałabym Wam pokazać kilka cech charakteru, które pomagają stać się kobietą sukcesu. Bo przecież każda z nas ma ambicje, oraz chęć rozwijania się. Czyż nie? Olfaktoria nagrywa na youtube. Link tutaj. Ma swoich zwolenników, jak i przeciwników. Można ją lubić, albo nie. Ale moim zdaniem to świetny przykład osoby ,,kolorowej”, która nie znika w tłumie. A więc kilka cech na podstawie Olfaktorii, dzięki którym możesz stać się kobietą sukcesu!

  1. Określ jasno swój cel i nie zmieniaj go, póki go nie osiągniesz.

Myślę, że w tytule punktu, zawiera się wszystko i nie trzeba tu nic rozwijać. Jednak pokuszę się o kilka słów dodatkowych. Wymyśl sobie coś, w czym czujesz się dobrze, co jest Twoją pasją, ale też coś, co potrafisz robić. Nie stawiaj sobie za cel np. zostanie piosenkarką i wydanie płyty, jak kompletnie nie umiesz śpiewać. Cel ma być jasny, do zrealizowania i najlepiej zapisany na kartce. Działaj!

Jak zostać kobietą sukcesu
Jak zostać kobietą sukcesu
  1. Bądź asertywna

Asertywność to jest sztuka mówienia : ,,nie” . Ale asertywność, to jest też sztuka nie przejmowania się innymi i robienie swojego, według swoich zasad. Ile razy słyszałam: ,, Nie, nie założę bloga, kanału, bo co znajomi pomyślą”? Hmm. A co mają pomyśleć ? Że robisz coś ze sobą dziewczyno! Że masz pasje! Bądź asertywna i naucz się mówić ,,nie”, kiedy ktoś każe Ci przestać, albo coś zmienić! Chyba, że jest to dobra rada, wtedy warto  ją przemyśleć.

 

  1. Bądź niezależna i nie daj się stłamsić !

Często największym marzeniem kobiet, jest znalezienie bogatego męża i  życie bezpiecznie, w domu z gromadką dzieci. Jeśli takie są Twoje ambicje- w porządku. Ale jeśli chcesz coś osiągnąć nie pozwól Twojemu facetowi, myśleć, że sobie bez niego nie poradzisz. Oczywiście, ważne jest mówienie swojemu mężczyźnie, że jest dla Ciebie ważny i dobrze się z nim czujesz. Ale nie pozwól mu myśleć , że bez niego jesteś nikim. Nie będę się tu posiłkować przykładami, ale często jest tak, że dla kobiet jedynym sensem życia jest dom, mąż i dzieci. A gdzie pasje? Gdzie samorozwój?  Zmień coś, dla siebie samej! I nie daj się stłamsić !

Jak zostać kobietą sukcesu
Jak zostać kobietą sukcesu
  1. Szanuj siebie i swoją pracę !

Wiele blogerek, pisze po to, żeby na tym zarabiać. Nie oszukujmy się, jedna od drugiej podpatrzyła i się zaczęło. Wydaje mi się, że już prawie nikt nie czyta tego co masz do powiedzenia, a trwa wyścig szczurów- szukania współprac. Wiele początkujących blogerek, powiem kolokwialnie:  bierze wszystko jak leci. Nieważne ile firma zapłaci, ważne, że blogerka dostanie za darmo. I publikuje to na swoim blogu, poleca, pisze notki. Dziewczyny! To wszystko jest reklama! Chcecie być takim źródłem napędzania gospodarki? Przyczyniacie się do tego, że ( jak ostatnio czytałam na forum) firmy nie chcą płacić blogerom 50 zł za baner!  I tutaj idealnym przykładem, jak siebie szanować jest Olfaktoria. Obejrzyjcie kilka filmów na youtube, na snapie i bierzecie przykład.

Jak zostać kobietą sukcesu
Jak zostać kobietą sukcesu

 

  1. Bądź marką !

Wszystko co robisz powinno być zgodne z Twoimi przekonaniami. Nie zmieniaj na siłę poglądów tylko dlatego, że większość mówi inaczej. Rozmawiaj na głos o polityce, religii, seksie- to nie są tematy TABU!  Twórz swoją markę uparcie.  Poszerzaj horyzonty, ucz się, słuchaj innych, ale jeśli się z czymś nie zgadzasz- to to powiedz. Tak samo, jeśli posiadasz własną działalność to rób to z głową, ale nie płaszcz się przed innymi, tylko buduj swoją pozycję.  Dlaczego? A dlatego, że takich ludzi się po prostu szanuje. Kiedy Olfaktoria, nagrała film o J. K. Mikke to youtube oszalał. Wielu ludzi nie zgodziło się z jej przekonaniami, ale wiele też uszanowało ją za to, że mówi o tym otwarcie. Nie musisz nikogo przekonywać do swojego zdania na siłę, lecz mów tak, żeby Cię słuchali.

Jak zostać kobietą sukcesu
Jak zostać kobietą sukcesu

 

To tylko kilka cech, które nasunęły mi się oglądając Dorotę. I tak jak mówiłam wcześniej, można ją lubić, można nie, ale zdecydowanie należy szanować, tak jak każdego innego człowieka. Ja akurat, pałam do niej sympatią z racji tego, jak silnym jest człowiekiem. I sama, każdego dnia walczę, by nie przejmować się błahymi rzeczami. I tak na koniec jedno zdanie :

„Naj­pierw cię ig­no­rują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz.”

Jakie jest Wasze zdane?

Dodałybyście do tej listy jakieś cechy? Czy macie zupełnie inne sposoby, by stać się kobietą sukcesu?
Pozdrawiam Was ciepło i mam nadzieję, że seria Wam się spodoba !

logoooo

 

Claudia