Dzisiaj będzie krótko i na temat. Czy Blogerzy czytają inne blogi, czy tyko promują swój?

blogerzy
blogerzy

Zrobiłam test blogerom. W poście ,,Jestem Kobietą i Ja Wam pokażę” link <tutaj>  W połowie tekstu, wpisałam prośbę, by każdy kto zechce skomentować ten post, napisał dwa słowa: ,,Kobieta”,,Kobieta”. Wyglądało to tak:

 

testy blogerzy
test blogerzy

 

Potem zaczęłam pisać na grupach blogowych, że chętnie pobawię się w grę, zwaną ,,KOM/KOM”. Czyli Ty komentujesz mojego bloga, a ja Twojego. Zgłosiło się trochę osób i byłam ciekawa, czy przeczytają post, czy tylko odniosą się do nagłówka, napiszą : ,,świetny post, zapraszam do mnie”, czy może zainteresuję kogoś, moim tekstem. * Taką miałam cichą nadzieję.
Post skomentowało 17 osób. Z tego 8 osób, napisało to o co prosiłam, i zazwyczaj były to moje stałe czytelniczki, które bardzo serdecznie pozdrawiam. 🙂

Jak można zauważyć mniej niż połowa, przeszła mój mały test. Czy jestem zaskoczona wynikami? Nie bardzo.
Będąc na grupach blogowych, każdy bloger patrzy głównie na to, by wypromować swojego bloga. Oczywiście, nie wszyscy! Nie wrzucam tu wszystkich blogerów do jednego worka. Sama np. zawsze staram się czytać coś, co ktoś inny napisał. Jeśli tematyka mnie nie interesuję to poprostu omijam taki blog, a właścicielowi piszę, że nie będę mu robić sztucznego spamu, bo nawet nie wiem jak się odnieść do jego tematyki.
Powiem Wam, że bardzo fajnie było zobaczyć, kto tak naprawdę czyta, co mam do powiedzenia i kto szanuje mój czas. Takie osoby pamiętam długo i jak najbardziej chcę utrzymywać z nimi relację, w tej pięknej, aczkolwiek ciężkiej sferze blogosfery. 🙂 Cieszę się również, że mam już swoich stałych czytelników, na których mogę liczyć.
Podałam na górze link do tego postu. Sprawdź czy Ciebie przetestowałam i czy przeszedłeś test pozytywnie!
Pozdrawiam Was serdecznie!

Claudia