Na pewno, wielu z Was słyszało ,o stale zyskującym popularność programie ,,Damy i Wieśniaczki”. Dzisiaj chcę, żebyście mi odpowiedzieli na pytanie: KIM JESTEŚ TY? Czy jesteś Damą ? A może Wieśniaczką?

Damy i Wieśniaczki
Damy i Wieśniaczki zdj.pomponik

Program ,,Damy i Wieśniaczki” emituje stacja TTV. Rzadko udaje mi się trafić akurat na ten program, gdyż prawie wcale nie oglądam telewizji, a jak już, to wybieram inne stacje. Ale jak już mi się przypomni, i uda mi się akurat trafić na ten program, to biorę wino do ręki, zasiadam wygodnie i obserwuję ciężkie prace, którym musi stawić czoła Dama, po zamienieniu się rolami z Wieśniaczką. Przy ostatnim odcinku, miałam ciekawą dyskusję z moim mężczyzną, która zainspirowała mnie do stworzenia tego postu.

Do jakiej postaci Ci bliżej??

Piszę postaci, bo musimy być świadomi tego, że w telewizji wszystko jest wyolbrzymione, przekolorowane, by lepiej się to oglądało, a niektóre osoby muszą grać wyznaczone, wcześniej przez producenta, postacie. Mimo wszystko, spróbuję sobie dziś odpowiedzieć, czy jestem damą czy wieśniaczką.

Damy i Wieśniaczki
Damy i Wieśniaczki

Zdecydowanie, jestem Wieśniaczką! Pochodzę ze wsi, z bardzo małej miejscowości. Nie boję się ciężkiej, brudnej pracy, choć zdecydowanie za nią nie przepadam, i na szczęście nie musiałam jej często wykonywać.
Wolę wieś niż miasto, choć kiedyś było zupełnie inaczej. Moje serce, rwało do dużych miast, do tego klimatu, dostępności, wszystkiego pod ręką. Ale już wszystko się uspokoiło, teraz wolę usiąść na tarasie, patrzeć na biegające psy w ogródku.

Czy po tym wszystkim można stwierdzić, że jestem Wieśniaczką? Nie.

Bliższa mojemu podejściu jest jednak Dama. Dlaczego? W tym programie, Wieśniaczki pokazane są jako te, bez ambicji, uzależnione od wsi i swojej społeczności. Robią tylko to co muszą, bez żadnych przyjemności.
Jestem Kobietą i jestem jak Dama!
Mimo, że w tym programie, Damy ukazane są jako, próżne, snobistyczne dziewczyny, patrzące tylko na urodę, to można dostrzec także inne cechy. Zazwyczaj te kobiety, mają pomysł na siebie. Realizują się, spełniają swoje marzenia. Są ambitne i wiedzą czego chcą. A to u Kobiet, cenię najbardziej.

Jeśli myślisz, że na coś nie zasługujesz- jesteś w błędzie.
Zasługujesz na wszystko, co sobie wymarzysz! Wystarczy tylko pracować nad spełnieniem swoich marzeń. Nie uwiązuj się w jednym miejscu, tylko podróżuj! Nie bądź zamknięta tylko na rodzinę, poznawaj nowych ludzi. Żyj!

Xavilove poruszyła dziś istotny temat marzeń. Jakie jest Twoje? Amanda szykuje konkurs, w którym będziesz mogła spełnić swoje marzenia, dlatego ze swojej strony zapraszam na instagrama @AmandaNiedrich.

A Ja mam do Ciebie pytanie?
Do kogo Ci bliżej? Do Damy czy Wieśniaczki?
Czekam na Wasze odpowiedzi. Buziaki!
Claudia