Można powiedzieć, że absurdami karmi się Internet. Znajdziemy w nim naprawdę dziwne rzeczy, i niejeden złapie się za głowę. Począwszy od: ,,makijażu prezerwatywą”, ,,jem karmę dla zwierząt”, na ,,bądź jak Sexmasterka” kończąc 😉
Dzisiaj trochę o trendzie facebooka, czyli jaką moc sprawczą mają .. lajki.

 

sława, pieniądze i lajki
sława, pieniądze i lajki


Już jakiś czas temu, na pewno zauważyliście, że pojawił się trend, w którym ludzie piszą do firm, z zapytaniem czy jak nazbierają odpowiednią ilość lajków pod zdjęciem, to dostaną dany produkt za darmo. Oczywiście niektóre firmy idą na to, bo to dla nich dodatkowa reklama. Natomiast jak widzę takie posty:

lajki
zdjęcie appleworld

 

To ręce mi opadają. W grupach na fb, aż roi się od komentarzy ,,Pomożecie? Zbieram lajki na nowego iphona”.

I o ile, rozumiem osoby, które poszły za trendem np. pomagając schroniskom, zbierając lajki, dla karmę dla psiaków, tak nie mieści mi się w głowie jak ktoś, może być tak naiwny bawiąc się w takie rzeczy.
Na pewno wiele z Was o tym słyszało, być może wielu z Was wzięło udział w takich akcjach promocyjnych.

Dlatego jeśli ktoś z Was dostał coś za lajki, niech mi napisze w komentarzu. Jestem bardzo ciekawa.
(Uwaga ironia: uprzejmie proszę, by ludzie o słabych nerwach, bądź Ci, którzy takowej ironi nie rozumieją, nie czytali dalej)
Dzisiaj nową walutą są lajki. Nie wiem po co my, w ogóle pracujemy. Kiedyś trzeba było zapracować, zarobić pieniądze, dzisiaj wystarczy miec dostęp do internetu, a osoby z największą ilością followersów, czy też lajków na facebooku, powinny mieć go oczywiście za darmo!
Dzisiaj roi się od speców, którzy ,,wylansują” Twojego instagrama, polubią Twoje zdjęcia na Facebooku. Tylko tak naprawdę po co? Oczywiście fajnie mieć dużo obserwatorów, którym podoba się Twoja praca, Twoje zdjęcia. Którzy czytają Ciebie, bo masz coś do powiedzenia, a nie tylko, dlatego, że ktoś im kazał. Nie duchy widmo, którym tak naprawdę nie wiadomo, o co chodzi.
Jestem ciekawa Waszego zdania, czy korzystacie z pomocy, takich specjalistów?

Buziaki!

Claudia