Śmieją się ze mnie w pracy, śmieją się ze mnie w szkole. Co zrobić?

co zrobić kiedy ludzie się z Ciebie śmieją
papilot

Często zadawane pytanie i odpowiedź, która nie wszystkich zaskoczy.

Ludzie mówią:,Olej, ignoruj, bo będzie jeszcze gorzej. A ja mówię, Nie. Nie pozwalaj sobą pomiatać.

Po pierwsze zastanów się, dlaczego ludzie się z Ciebie śmieją.

Czy śmieją się z Twojego wyglądu, ilorazu inteligencji? Znajdź przyczynę. Oczywiście, nie wolno z nikogo kpić, ale ludzie są różni, przyzwyczajeni do ludzi podobnych do nich. Jeśli jesteś kolorowym ptakiem, ubierasz się inaczej, wyróżniasz się- to nie zamykaj się w sobie, podnieś głowę do góry i zrób z tego atut!

,,To wybór, a nie przypadek, decyduje o twoim przeznaczeniu. Sam musisz zdecydować, ile jesteś wart, jaką odgrywasz rolę w świecie i w jaki sposób nadajesz mu sens. Nikt inny nie dysponuje tym, co ty-twoim zestawem talentów, pomysłów, zainteresowań. Jesteś oryginalnym egzemplarzem.Arcydziełem. – Regina Brett

Co zrobić, kiedy ludzie się z Ciebie śmieją i dogadują Ci ?
W żadnym wypadku nie chowaj głowy w piasek, nie rób się męczennikiem, nie skarż. Wiem, że ciężko chodzić do szkoły/pracy, kiedy w takim miejscu jest taka atmosfera, ale musisz dać radę.

co zrobić kiedy ludzie się z Ciebie śmieją
co zrobić kiedy ludzie się z Ciebie śmieją

Ty decydujesz, ile jesteś wart. Nie chcesz być przecież wiecznym popychadłem, kapusiem. Zawsze pamiętaj, że najmniejsze pieski, najgłośniej szczekają. Więc unikaj sprzeczek, dogryzania. Ale nie ignoruj tego, kiedy ktoś się z Ciebie śmieje.

Jeśli jest to szkoła, możesz poprosić rodziców o zmianę placówki i zacząć wszystko od nowa. Ale pamiętaj, że ucieczka nigdy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Najlepiej stawić czoła problemom.
Jeśli jest jakaś grupa osób, która Ci nie daje spokoju, znajdź ,,lidera tej ekipy. I kiedyś złap go przy okazji, jak będzie sam. Spytaj go wtedy, o co mu chodzi, jaki ma problem z Tobą. Zazwyczaj takie osoby, pozbawione kompanów, miękną i nie wiedzą co powiedzieć. Co zrobić kiedy ludzie się z Ciebie śmieją ?

Pamiętaj, że może chodzić o zazdrość!

Często ludzie, którzy nie mają pomysłu na siebie, śmieją się z ludzi, którzy już coś osiągnęli. Do napisania tego posta, zainspirował mnie filmik niedawno dodany przez Honoratę Skarbek. Link <TUTAJ>  . Opowiadała w nim, że kiedy była nastolatką, i chodziła jeszcze do szkoły, na przerwie VIVA puściła jej teledysk. I większość ludzi siedzących na stołówce, wyszła ze śmiechem. Na znak protestu?
Gdyby Honorata przejęła się tym i przestała nagrywać, BO LUDZIE SIĘ Z NIEJ ŚMIEJĄ, gdzie by teraz była? Na pewno nie w tym miejscu, z takimi osiągnięciami jak teraz.
Dlatego pamiętaj!

co zrobić kiedy ludzie się z Ciebie śmieją

Nikt nie ma prawa pozbawić Cię pewności siebie. Jesteś wyjątkowy i dopóki kogoś nie krzywdzisz, a jesteś szczęśliwy- rób dalej to, co robisz. Nie musisz dopasowywać się do otoczenia.

Miej bliskie osoby wokół siebie, dbaj o rodzinę. I pamiętaj, że po burzy zawsze przychodzi słońce. Tffuuu. Pamiętaj.

KARMA WRACA!
Claudia