Jak zrobić szare włosy ?
Kiedy moja mama zobaczyła u mnie szare włosy, to powiedziała: ,,Ja tu robię wszystko, żeby nie mieć siwych włosów, farbuję, wyrywam, a moja córka farbuje się na szaro, no świat oszalał!. 😉 Ale kochani, trendy, jakie panują w internecie, na ulicach kreują modę również na naszych głowach. A więc pytanie: Jak zrobić szare włosy?

 

jak zrobić szare włosy
jak zrobić szare włosy


Jeśli jesteś posiadaczką naturalnie jasnych blond włosów, bądź też rozjaśnianych, to najłatwiej będzie Ci osiągnąć efekt szarych włosów.
Sama mam włosy ombre, czyli góra jest ciemna, a dół bardzo jasny. Chciałam nieco ochłodzić swój blond, więc wybrałam toner. Pomyślałam, że skoro są wakacje, to można zaszaleć i sprawdzić jak się będę czuła w takim kolorze. Tym bardziej, że toner utrzymuje się do kilkunastu myć i nie jest tak inwazyjny jak farba. Moją inspiracją było zdjęcie oczywiście z Pinterest:

 

jak zrobić szare włosy
jak zrobić szare włosy

Jak zrobić szare włosy?

Jak już wspomniałam, na farbę się nie zdecydowałam. Nie chciałam trwale zmieniać koloru, gdyż nie wiedziałam czy szare włosy będą mi w ogóle pasować. A poza tym nie chciałam niszczyć, i tak już dosyć suchych końcówek. Ale jak wiecie, lubię szaleć z kolorami <JAK ZROBIĆ PASTELOWE WŁOSY>  <——  odsyłam do poprzedniego postu.

I tak nic nie było mnie w stanie przekonać, bym zostawiła swoje kłaki w spokoju .
Wybrałam toner firmy : Pravana. Kupiłam go na allegro za ok. 30 zł.

jak zrobić szare włosy
jak zrobić szare włosy

Jak działa w ogóle toner ?

Toner to nie jest farba! Nie rozjaśni nam włosów, wypłukuje się stopniowo, a przede wszystkim nie powinien zniszczyć nam włosów, gdyż nie zawiera amoniaku. Na rynku jest wiele tonerów, które posiadają różne kolory.
Zalety tonerów Pravana według producenta:
w porównaniu z tradycyjnymi farbami:
– Brak odrostów, kolor wypłukuje się stopniowo.
– Ekstrawagancki, intensywny kolor. Tylko toner da Ci ten efekt.
– Masz osłabione, wysuszone włosy? Wybierz toner zamiast farby.
– Możesz sprawdzić, czy nietypowy kolor Ci pasuje
– nie
musisz robić trwałego farbowania.
Pamiętaj: Włosy należy rozjaśnić przed nałożeniem koloru VIVIDS, by toner mógł w pełni oddać swoją żywą, intensywną barwę.

 

jak zrobić szare włosy
jak zrobić szare włosy

Kiedy toner przyszedł, cieszyłam się jak mała dziewczynka na Boże Narodzenie. Od razu zaaplikowałam go na włosy.
Miałam go trzymać przez 45 minut. Po 10 minut spanikowałam. Moje włosy były FIOLETOWE!
Umarłam na jakiś czas, a potem pobiegłam myć głowę. Oczywiście po wysuszeniu ich, kolor jaki zobaczyłam był fioletowy. Nie mogłam uwierzyć własnym oczom, to było tak jakbym nałożyła fioletowy szampon na godzinę. Kiedy już ochłonęłam, nałożyłam toner jeszcze raz i potrzymałam wskazane 45 minut. Na całe szczęście fioletowy kolor zniknął, a w jego miejsce pojawiły się piękne szare włosy. Także, nie panikujcie dziewczyny! 🙂
Po wypłukaniu toneru, nałożyłam jak zawsze odżywkę, więc włosy były milutkie. Oczywiście kolor mi się spodobał. Mimo, że myję głowę codziennie, to trzymał się dobrych kilka myć.
Niestety nie zrobiłam w tym czasie żadnych zdjęć. Ale może zainspirujecie się kilkoma zdjęciami, wszystkie pochodzą z pinteresta .

jak zrobić szare włosy
jak zrobić szare włosy
jak zrobić szare włosy
jak zrobić szare włosy

To na tyle dzisiaj. A czy Wy, eksperymentujecie z włosami, w wakacje? A może cały rok ?

Claudia